Cvrček - ČERVEN 2020

NA CO SE TĚŠÍME?

1. „Pejsek štěká, haf, haf, haf, uděláme na něj baf.“
Seznámíme se s domácími zvířaty a jejich mláďaty.
Povíme si o významu domácích zvířat pro člověka a naučíme se novou říkanku.

2. ,,Voda teče z kopce dolů .“
Seznámení s Medardovou pranostikou, povídání o koloběhu vody a významu vody pro život.

3. ,,Na naší zahrádce, na louce , v lese, červené dobroty červen nám nese.“
Seznámíme se s věcmi, které nás běžně obklopují, naučíme se vnímat přírodu všemi smysly.
Zahrajeme si pohybovou hru „Na malinu“.

4. ,,Indiánské léto.“
Zahrajeme si na indiány, seznámíme se se způsobem jejich života (totem, čelenka, indiánská dýmka míru, indiánský tanec).
Děti si mohou přinést indiánský převlek.
Ve čtvrtek 25.6. 2020 dopoledne v 9.15 hod osobně pozveme pouze rodiče ,,školáků“ ke krátkému slavnostnímu rozloučení se školkou.

5. „Už se těším na prázdniny, každý rok je trochu jiný.“
Hledání klíčů na prázdniny, pouštění sněhuláka z mrazáku.

Děkujeme
Mamince p. Vrňákové za celoroční předplatné časopisu pro předškoláky ,,Šikulka“.
HS Dubice v zastoupení starosty p. V. Kopty za finanční dar 10 tisíc , který využijeme k pořízení zastínění a vybavení školní zahrady lavičkami.
Paní Mudr. E. Plzákové za veškerou podporu např. i odbornou administrativní pomoc při organizaci zápisu.

Připomínáme
Uzavření MŠ v době letních prázdnin od 13.7.- 14.8. 2020 (5 týdnů).